Odkazy

   S letectvím jsem začal mít cosi do činění, když jsem se rozhodl, že se vyučím leteckým mechanikem. Volba nakonec padla na podnik Letecké opravny Malešice LOM . Po vyučení jsem si odpracoval povinné tři roky u podniku a na nějaký čas jsem se od letectví odklonil. V roce 2000 jsem ale začal pracovat u podniku Řízení letového provozu ČR s.p. ŘLP , kde pracuji doposud.

   Zároveň jsem se v roce 2000 rozhodl věnovat sportu zvaný paragliding. Na netu jsem si našel několik škol z nichž jsem se rozhodl pro MAC MAC s nimiž jsem udělal moc dobrou zkušenost. Později jsem si od nich také koupil jejich padák, neboť provozují nejenom školu, ale jejich činností je především výroba padákových kluzáků. Létání s paraglidem obnáší mimo jiných povinností také nutnost vlastnit pilotní licenci, kterou u nás vystavuje Letecká amatérská asociace LAA , jejíž členem jsem od roku 2001.

   A nakonec přidávám pár odkazů na stránky zabývající se právě paraglidingem. SkyFly a PGweb patří k našim asi nejlepším s touto tématikou.

Howgh